/کارآفرینی(Entrepreneurship)

کارآفرینی(Entrepreneurship)

یک داستان کوتاه از راز موفقیت در کار آفرینی

بعد از جنگ داخلی آمریکا در سال۱۸۶۵، آمریکا شاهد رشد عظیم مهاجرت به سمت شرق از رودخانه می سی سی پی بود. کشف طلا در کالیفرنیا و داکوتاس مهاجرینی را از شرق و از آسیا عازم آمریکا کرد. تنها عده کمی از راه کشف طلا ثروتنمد شدند، ولی آنهایی که توانستند ادوات و سرگرمی‌های مورد نیاز اکتشافگران را فراهم کنند،متوجه شدن در این راه ثروت بیشتری نهفته است.با شهرک سازی در آن مناطق و فضا سازی، بستری را برای مهاجرین آماده ساختن و سود فروانی از این راه نصیبشان شد.

و در ادامه کار آفرینی که پیشنهاد ساخت خصوط راه آهن از آمریکای شرقی به آمریکای غربی را داد و با جذب سرمایه گذارانی از  ساخت آن سود فروانی نصیبش شد. کارآفرینان دیگری که با ساخت فضای رفاهی در مسیر خطوط راهن آهن دگرگونی فراوانی در زندگیشان ایجاد کردند.

کارآفرینی(Entrepreneurship)

کارآفرینی (به انگلیسی: Entrepreneurship) به فرایند خلق ارزش جدید (مادی یا معنوی) از طریق یک تلاش متعهدانه با در نظر گرفتن ریسک‌های ناشی از آن اطلاق می‌شود.

واژه کارآفرینی از کلمه فرانسوی ” Entrepreneurs ” به معنای “متعهد شدن” نشات گرفته است کارآفرینی اولین بار مورد توجه اقتصاد دانان قرار گرفت و تمامی مکاتب اقتصادی از قرن ۱۶ میلادی تا کنون به نحوی کارآفرینی را در نظریه‌های اقتصادی خویش تشریح نموده‌اند. کارشناسان فرایند کارآفرینی را ” تخریب خلاق ” می‌نامد.

 

ویژگی تعیین کننده در کارآفرینی همانا انجام کارهای جدید و یا ابداع روشهای نوین در امور جاری است.

 

ویژگی های شخصیتی یک کارآفرین

کار آفرینی چیزی فراتر از ایجاد سرمایه است به همین دلیل کارآفرینان بیشتر انگیزه شناخته شدن و موفق شدن دارند.

کارآفرینی، نیازمند صفاتی از قبیل: هدف، تعهد، خودباوری، انضباط، ریسک پذیری، دغدغه مشتری و خلاقیت است. مهارت‌های کار آفرینان حول تجزیه و تحلیل، مذاکره، ایجاد روابط، شبکه سازی، فروش و سرمایه گذاری می‌چرخد.

کار آفرین موفق، فقدان هرگونه مهارتی را از طریق جذب خدمات و تعهدات آن‌هایی که این مهارت‌ها را دارند جبران می کند. این افراد نهایتا ارزش گذاری می شوند.کار آفرینان رویا و هدفشان را به تمامی اشخاصی که با آن‌ها کار می‌کنند منعکس می‌کنند و آن‌ها را در جریان قرار می‌دهند.

موقعیت‌های کارآفرینی در زندگی کاری برخی افراد خیلی زود رخ می‌دهد، مثلا از دوره دبیرستان. در بعضی افراد ممکن است دیرتر پیش بیاید و به دلیل وجود اتفاقاتی مثل تعدیل نیرو یا بازنشستگی و مسایل از این قبیل، اما بالاخره کار آفرین‌ها در حال انجام کاری هستند که از انجام آن لذت می‌برند.

سرعت و مردم

نوآوری سریع ممکن است فرصت توسعه تمامی مهارت‌های لازم را به کارآفرین ندهد. به مرور زمان این مهارت‌ها بدست خواهند آمد. اما ممکن است مهارت‌هایی از قبیل مالی، بازاریابی، اداری و غیره از همان روز اول پروژه نیاز و ضروری باشند. اگر قرار بر خشنودی و رضایت مشتریان باشد، قبل از اینکه محصول به آن‌ها برگردد، تمامی فرآیند‌های سازمانی باید شکل گرفته باشند، در غیر این صورت از عملکرد کارآفرین، تنها سرخوردگی و یاس باقی خواهد ماند.

برای دوری جستن از چنین مشکلاتی، مهارت‌های ارتباطی کارآفرین بسیار اهمیت دارند. اگر آن ها هیچکدام از مهارت‌های لازم برای ارایه و فروش خدمات یا سرویس‌هایشان را نداشته باشند، لازم است که وفاداری مردم را با استفاده از خدمات افرادی دارای آن مهارت‌ها کسب کنند. این گونه افراد چیزی فراتر از کارمند ساده خواهد بود. از آن جا که آن‌ها شرکای مهمی به حساب می‌آیند، کار آفرین باید آن‌ها را در چشم انداز کار سهیم سازد.

کارآفرین موفق هرگز فراموش نخواهد کرد که موفقیتش تنها مدیون محصولات، خدمات، ایده ها و مفاهیم نبوده، بلکه مدیون سختکوشی آن‌هایی است که با وی همکاری داشته‌اند.

نکات کلیدی آموزشی که در کار آفرینی وجود دارد:

  • تمام پرسنل صرف از نظر ساده بودن شغلشان، در پروسه کار آفرینی دارای اهمیت هستند.
  • کارآفرینان باید دایم در حال خشنود ساختن و راضی نگه داشتن مشتریانشان باشند.
  • در حالی که کارآفرینی به طور صحیح یک فعالیت تجاری محسوب می شود، بسیاری از ریشه‌های آن روانشناختی است.
  • کار آفرینان مخترع نبودند و هنوز هم نیستند، ممکن است بسیاری از مخترعان از لحاظ فنی بسیار توانا باشند، اما فراست تجاری نداشته باشند. مهارت کار آفرینی در این است که بتواند به خوبی خلاقیت سازنده محصولات، خدمات یا توسعه دهنده را با منابع لازم در راستای تولید و ارایه آن به مشتری تطبیق دهد.
  • مخترعان و مکتشفان و جستجو گران به کارآفرینان نیاز دارند و بالعکس، کار آفرینان به مخترعان، مکتشفان و جستجو گران نیاز دارند، آنها مکمل یکدیگر هستند.
  • کار آفرینی بخش طبیعی از خصوصیات انسان‌هاست.
  • وقتی تجارت آغاز می‌شود، کارآفرین مستقیما به دنبال آن است.
  • نقش کار آفرین در واقعه همان نقشه فرد واسطه است، برعکس عمده فروشان در زنجیره فروش، کارآفرین به طور مداوم در پی یافتن و جذب سود جدید در تشکیلات جدید است.

 

با توجه به گستردگی مطالب در زمینه کارآفرینی، من سعی می‌کنم بصورت سریالی مقالات و نوشته‌هایی در همین زمینه منتشر کنم.